سرّ آغاز

به نام الله پاک و منزه از پلیدی ها و درود بر پیامبران الهی به ویژه نگین خلقت و خاتم رسالت محمد مصطفی و اهل بیت پاک ایشان. شکر خداوند که نعمت در حق بندگان به تمام عطا کرد و عقل کامل به حد هر شخص ارزانی داشت به قدری که کسی خود را محروم از  آن ندانسته بلکه گاه برخی خود را عقل کُل و عاقلترین میدانند. وشکر بر نعمت فرستادگان بر حقش که عهده دار هدایت بندگان شد و ایشان نیز رحمت را دریغ نداشته و در حد کافی بلکه بیشتر آنچه را برای هدایت لازم بود ارزانی داشتند. و شکر دیگر بر بندگانی که در راستای انتشار حقیقت گام برداشته و به اعتلای سخن حق کمر همت بسته اند.
من سید ابوالفضل ایرانی دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مشاوره هستم. به سبب سکونت در شهر مقدس قم و وجود با برکت بزرگان در این شهر توانستم از محضر علوم دینی برخی از اساتید بزرگوار استفاده کنم. در این میان، علم کلام و اعتقادات از همه بیشتر بنده را جذب خود گردانید و من هم با تمام توان سعی کردم آموخته ها را با دید نقادانه فرابگیرم. بعد از فراگیری علوم در زمینه مهارت و آداب مناظره مدتی خدمت برخی از اساتید حضور یافتم و توانستم مهارت نسبی در این زمینه کسب کنم.الحمدلله علی نعمته
بعد از ظهور نرم افزارهای موبایلی کم کم با مناظره دراین شبکه ها آشنا شده و سعی کردم سخنی را که گمان می کردم به حقیقت نزدیکتر است به گوش مخاطبان برسانم. گاه در قالب گفتگو و گاه در قالب مناظره. سعی کردم با رعایت ادب و منطق در همه مناظرات بر مخالفان پیروز شوم البته این اتفاق گاه به این خاطر می افتاد که حریفان مدعی چندانی نبوده اند. در هر صورت مناظره هایی انجام شد. وجه تمایز مناظرات، موضوعات و گروه هایی بود که با آنها بحث کرده ام و وجه شباهت تقریبا همه آنها عدم کوچکترین تغییر و یا حتی بازنگری افراد در گفته هایشان بود. (به جز چند مورد)
با مرور زمان و زیاد شدن تعداد مناظرات و بی اثر بودن آنها در افراد مخالف به این نتیجه رسیدم که اکتفا به مناظره روش درستی برای رساندن پیام به مخاطب نیست چراکه بعد از مناظره، تقریبا هیچ اثر مکتوب یا صوت یا مصوری از آنچه گفته شد باقی نمی ماند. البته  برخی از گروه ها نیز متاسفانه با تغییر محتوی و سانسور مطابق میل خود مناظره ها در کانال مخصوص تلگرام خود قرار می دادند.
از این رو برای اینکه بحث ها از این حالت خارج شده و قابلیت ماندگاری داشته باشد تصمیم گرفتم علاوه بر حضور در این گروه ها و مناظره ها برای اتمام حجت، محتوای آموزشی مناسب را مستقلا تهیه کرده و در اختیار مشتاقان قرار دهم. در این وبگاه قصد دارم خدمات اعتقادی را به کسانی که تمایل به شنیدن و دیدن دارند ارائه کنم. این خدمات در قالب پرسش و پاسخ، مصاحبه، عکس نوشته،نوشته کوتاه، کلیپ های ویدئویی کوتاه و کتاب های مهم اعتقادی می باشد.
از آنجا که ادعای عصمت ندارم، از همه عزیزان ناقد خواهشمندم بزرگی فرموده و نقدهای خود را به اطلاع اینجاب برسانند.
همچنین از تمامی برادران و خواهرانی که در زمینه توسعه و نشر مکتب اهل بیت حاضر به همکاری با اینجانب هستند، صمیمانه درخواست می کنم ولو شده به اندازه یک نوشته، این برادر کوچکشان را یاری فرمایند. اجرکم عند الله تعالی
امیدوارم در این ایام و لیالی مبارک، این عمل کوچک مورد توجه رب العالمین و مقربان درگاهش قرار بگیرد.
التماس دعا

سید ابوالفضل ایرانی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *